Този форум използва бисквитки за правилното си функциониране. С присъствието си във форума вие се съгласявате с използването им.

Абиса

Място за разпознаване на растения, на които не знаем имената

Абиса

Мнениеот paysan » 10 Окт 2017, 19:34

В една къща видях декоративно дърво. Собственика ми каза, че се нарича "абиса". Искам да посадя едно такова в двора си. Чичко Google обаче не знае за това дърво. Дали "абиса" е истинското му име или така го е запомнил човека - не знам. Ако никой не е чул за такова дърво, ще му публикувам няколко снимки и се надявам някой да го разпознае.
paysan

Градина в: Северозападна България, равнината.

Re: Абиса

Мнениеот Стефан » 10 Окт 2017, 21:47

Да не е "албиция". Вижте в гугъл за албиция и ако не е това, ще трябва да пуснете тук снимки за да помогнем.
Аватар
Стефан

Мнениеот paysan » 13 Ное 2017, 22:14

С голямо закъснение се включвам за да благодаря за точното разпознаване. Закупих си саксийка с албиция и я посадих. Надявам се на пролет да се развие успешно.
paysan

Градина в: Северозападна България, равнината.

Мнениеот Алпина » 14 Ное 2017, 16:23

Само имайте предвид, че младите албиции са много чувствителни на студ през зимата. Затова аз не препоръчвам засаждане на това дърво предзимно, а по-скоро през пролетта. Но тъй като вашето е вече засадено, затрупайте го хубаво с есенна шума. Трябва да е топло както на корена, така и на стъбълцето, а защитата да е дишаща. Защото понякога, дори и стъблото да измръзне, тя подкарва наново от живия корен. И не я отписвайте пролетта. Понякога, дори и мръзнала, тя успява да се възстанови и да тръгне да расте, макар и в късната пролет или дори началото на лятотото. Успех с албицията - много красиво и екзотично изглеждащо дърво е!
Всички ние сме добри хора, но не във всичко, не винаги и не с всеки.
Оскар Уайлд
Аватар
Алпина

Градина в: София

Назад към Какво е това растение?