Този форум използва бисквитки за правилното си функциониране. С присъствието си във форума вие се съгласявате с използването им.

Какво е това дърво

Място за разпознаване на растения, на които не знаем имената

Какво е това дърво

Мнениеот D S » 15 Окт 2020, 10:04

Здравейте,
Искам да ви попитам какво е това дърво ? Някакъв вид Кипарис ли е ? Аз имам кипариси вкъщи но те имат съвсем друга форма. Тесни и високи.

https://postimg.cc/QKZ5wLGt
https://postimg.cc/gX8LvMXP
D S

Градина в: Ямбол

Re: Какво е това дърво

Мнениеот Стефан » 15 Окт 2020, 13:06

Да, това е обикновен кипарис - Cupressus sempervirens. Има доста голямо разнообразие при кипарисите във формата на короната. Варират от тясно пирамидални, до такива като на вашата снимка.
Аватар
Стефан

Мнениеот D S » 15 Окт 2020, 13:28

Стефан написа:Да, това е обикновен кипарис - Cupressus sempervirens. Има доста голямо разнообразие при кипарисите във формата на короната. Варират от тясно пирамидални, до такива като на вашата снимка.

Такива като пирамида имаме. Точно такова много ми се иска да намеря от някъде.
D S

Градина в: Ямбол

Мнениеот Алпина » 17 Окт 2020, 18:12

Всъщност в градинарството се ценят компактните, стройни пирамидални форми. Другите се съмнявам някой да ги отглежда. Те са много грозни в млада възраст, после с оформянето на скелетни клони и надебеляването им може да се получи интересно дърво. Но наистина не се ценят и отглеждат, според мен. Единственият начин да се сдобиете с такова растение е да си съберете семена от това, което ви е харесало и да си го отгледате. Кипарисите растат бързо. В млада възраст може да даде до 1 м прираст за година. И да изяви рано формата на короната.
Всички ние сме добри хора, но не във всичко, не винаги и не с всеки.
Оскар Уайлд
Аватар
Алпина

Градина в: София

Назад към Какво е това растение?