Този форум използва бисквитки за правилното си функциониране. С присъствието си във форума вие се съгласявате с използването им.

Кипариса ми съхне ???

Re: Кипариса ми съхне ???

Мнениеот Стефан » 30 Ное 2020, 08:55

Издърпайте от земята умрелите растения. Пробвайте с пръсти да изтеглите няколко тънки коренчета. Ако кората им се свлича и остава само 'остта', това означава, че има гъбно нападение - изгниване на корените. Проблемът тръгва от корените. Гъбите може да са причина, но може и да са само следствие на болни и слаби корени.
Аватар
Стефан

Мнениеот greeneyed » 30 Ное 2020, 13:12

Ще извадя смърча и ще снимам корените. Той си отиде светкавично, имам чувството, че корените въобще не функционираха. Премествала съм растението от саксията в градината , без да разбутвам корените, а май е трябвало да ги видя.
greeneyed

Градина в: Стара Загора

Мнениеот Стефан » 01 Дек 2020, 07:44

Здравите растения винаги имат бели връхчета на корените. Това трябва да се гледа, когато се презасаждат растения. Също гледайте, когато купувате, под саксията да има малко показали се коренчета. Това е индикатор, че растението е добре вкоренено и ще продължи да расте, когато го презасадите. Най-вероятно смърчът да е бил 'пътник', когато сте го купили.
Аватар
Стефан

Мнениеот greeneyed » 05 Дек 2020, 15:49

Това е растението , чернилка под земята

Изображение Изображение Изображение

Като дръпна коренче, кората му
се свлича от центъра.
greeneyed

Градина в: Стара Загора

Предишна

Назад към Иглолистни дървета и храсти