Този форум използва бисквитки за правилното си функциониране. С присъствието си във форума вие се съгласявате с използването им.

Посеви 2014 година

Re: Посеви 2014 година

Мнениеот Алпина » 07 Мар 2014, 19:30

Aз писах за нея viewtopic.php?f=18&t=888 , но засега собствен опит нямам. Засега семаначетата нарастват доста бавно. Сята е преди месец, вече започва да кръстосва, тия дни ще си снимам посевите. Надявам се през май да предлагам съвсем млади растения. Според мен би се чувствала добре на сенчесто, прохладно и влажно място. Как ще вирее у нас не знам и не искам да подвеждам никого, защото и за мен е експеримент. tk:
Ще стане по-едра от алхемилата със сигурност, по-капризно и нежно растение е, според мен.
Всички ние сме добри хора, но не във всичко, не винаги и не с всеки.
Оскар Уайлд
Аватар
Алпина

Градина в: София

Мнениеот Acebia » 11 Мар 2014, 18:30

Рали, честито! Стискам палци да отгледаш хубав силивряк!

При мен поникна невена, подала е "коляно" и част от лупината, има и други поникнали "неща" k3 , но нали не слагах етикети... сега не знам къде какво е, ще е ясно когато изкарат същински листенца. Така по котиледоните не мога да ги позная. При това всичките ми разсади са на открит балкон, завити само с найлон.
Много се радвам... rr:
Acebia

Градина в: село Брезница, общ. Гоце Делчев

Мнениеот Delphinium » 12 Мар 2014, 22:27

Acebia написа:Рали, честито! Стискам палци да отгледаш хубав силивряк!

При мен поникна невена, подала е "коляно" и част от лупината, има и други поникнали "неща" k3 , но нали не слагах етикети... сега не знам къде какво е, ще е ясно когато изкарат същински листенца. Така по котиледоните не мога да ги позная. При това всичките ми разсади са на открит балкон, завити само с найлон.
Много се радвам... rr:

sk: Не е поникнал силивряка, заблудата е в моите вече не добре виждащи очи...
Това, което съм видяла, е мъх! В по-малко количество се развива и в кутията с рамондата. Поради факта, че в същия субстрат посях и кандилките и камчатската екзотика, всички са в индивидуални парничета, а мъх има само в геснериевите, стигам до заключението, че вместо семена от тях съм получила спори от мъх. И като се замисля, в пликчетата имаше нещо с микронни размери, което няма шанс да се види с просто око.
Но май вече ще си имам камчатско чудо - никне нещо с размери, киото определено не са от начеващ мъх. Дано и този път не е заблуда.
Аватар
Delphinium
Администратор

Градина в: Трекляно

Мнениеот Алпина » 13 Мар 2014, 20:38

Не се коси, ще се амбицирам да я завъдя тая хаберлея. За рамондата не гарантирам - за нея нямам никакви условия.
Всички ние сме добри хора, но не във всичко, не винаги и не с всеки.
Оскар Уайлд
Аватар
Алпина

Градина в: София

Мнениеот Acebia » 13 Мар 2014, 21:26

Рали, гадна работа с тоя силивряк, белким тепърва да поникне от него.
При мен невена е напълнил порядъчно сандъчето, само дето не го покрих с почва. Сега дали да не го подсипя с малко пръстчица,на тъничко...?
Едногодишната ралица и тя добре поникна. Само на малопето изсъхнаха пониците, вероятно студа го попари.
Acebia

Градина в: село Брезница, общ. Гоце Делчев

Предишна

Назад към Размножаване на растенията