Този форум използва бисквитки за правилното си функциониране. С присъствието си във форума вие се съгласявате с използването им.

Растения цъфтящи през април

Re: Растения цъфтящи през април

Мнениеот Алпина » 22 Мар 2018, 14:03

Боя се, че няма начин. Японската дюля дава издънки и се разраства непрекъснато. Особено на хубава градинска почва. Начинът е да се лишиш напълно от нея или да я преместиш на място, където няма да пречи като се разраства. Дори унищожаването и е трудно, защото остават парчета корени и тя тръгва да расте отново. Заедно с облепихата, това е растението, което без проблем преодолява черната тъкана мушама за защита от корени и плевели. След което се налага да боря издънките с раундъп. И след като някъде е имало наредена японска дюля в саксии, след нея расте горичка. Вариант японската дюля да не дава издънки е да с облагороди върху друг семков вид, но не мисля, че това го прави някой.
Всички ние сме добри хора, но не във всичко, не винаги и не с всеки.
Оскар Уайлд
Аватар
Алпина

Градина в: София

Мнениеот Алпина » 23 Мар 2018, 12:59

Забравих да пиша, за плод предполагам са нужни повече от едно растение - за кръстосано опрашване. На разсадника японските дюли плодоносят. Отглеждаме и една китайска дюля (Pseudocydonia sinensis), която се развива като дърво засега и не дава издънки. Но не е цъфтяла, за да знам доколко е декоративна като цъфтеж.
Оскар Уайлд
Аватар
Алпина

Мнениеот greeneyed » 23 Мар 2018, 13:37

На 20-30 м в съседен двор има японска дюля, не съм наблюдавала дали цъфтят по едно и също време; като че ли другата дюля е на по-слънчево място и може да цъфти по-рано; ама чак пък толкова да не се застъпват, надали. Сега ще ги проследя. Но щом досега плод няма, само това ще е причината, да му се не види!

И за ограничаването хич не ме обнадежди, Алпина! Да цъфне сега , да видя кои стъбла да отстранявам, със сигурност има стъбла повече от 5 годишни, те са централни в колелото, чудя се какво недомислие ще се получи. :roll:
greeneyed

Градина в: Стара Загора

Мнениеот Алпина » 23 Мар 2018, 20:25

Не съм сигурна дали това е причината, просто предположих. Опрашват ги пчели, а те летят на 2-3 км поне. Ще потърся информация по въпроса.
Оскар Уайлд
Аватар
Алпина

Предишна

Назад към Градини и дизайн