Този форум използва бисквитки за правилното си функциониране. С присъствието си във форума вие се съгласявате с използването им.

Градината на Алпина

Re: Градината на Алпина

Мнениеот Алпина » 27 Юли 2015, 06:40

Нямам, ама сериозно се замислям да опитам да го вкореня догодина. Още цъфти, те Витицелите по принцип цъфтят много дълго. И са непретенциозни. А този изглежда доста необичайно за клематис. И аз много го харесвам и на тази ограда стои чудесно.
Всички ние сме добри хора, но не във всичко, не винаги и не с всеки.
Оскар Уайлд
Аватар
Алпина

Градина в: София

Мнениеот Angelina_S » 31 Авг 2015, 12:12

Клематис?!
С пастелното розово на къщата като фон просто... кърти плочките! bg:

Безценен е, вземи се в ръце и вкоренявай! Знаеш ли къде си го представям при мен - по бъза "Черна дантела" (Sambucus nigra 'Black Lace'). На слънце е, станал е над два метра и към метър и половина широк, хем го рязах, за да се сгъсти и пак ще играе ножицата. А ако ония измислени каликарпи околовръст и под него пожелаят да вържат лилави плодчета, представям си как ще пърхам край него с апарата чак до наесен. h:
Последна промяна Angelina_S на 02 Сеп 2015, 16:28, променена общо 1 път
Аватар
Angelina_S

Градина в: Княжево, северен склон на Витоша, 681 м н.в.

Мнениеот Алпина » 02 Сеп 2015, 09:31

Ще се взема в ръце - догодина :mrgreen: Витицелите, макар и с дребен цвят, са много продължително цъфтящи, не се нападат от болести, не са необходими резитби. Но ще трябва и бъза да го оставиш да стане голям, за да му е опора по мярка на клематиса. Защото C. viticella доста по-бързо нараства в сравнение с едроцветните хибриди.

ПС: Всичко това го казвам, само защото знам размерите на градината ти и желанието ти да имаш от всичко. :twisted:
Оскар Уайлд
Аватар
Алпина

Мнениеот andondm » 02 Сеп 2015, 13:04

И аз се нареждам на опашката за този клематис. s:
Аватар
andondm

Градина в: Ямбол

Мнениеот Алпина » 02 Сеп 2015, 14:37

Непременно ще опитам с този сорт, рядко се намира в продажба, а е интересен и необичаен. Последните му цветове нещо се изродиха и станаха като помпони. Ще снимам да ви покажа, въпреки, че вече е прецъфтял почти.
Оскар Уайлд
Аватар
Алпина

Мнениеот Angelina_S » 02 Сеп 2015, 16:38

Алпина написа:ПС: Всичко това го казвам, само защото знам размерите на градината ти и желанието ти да имаш от всичко. :twisted:

Недей с лошо, де! l:
Аз сигурно пак ще дълбая дъговидни или други фигурки преди да удари зимата. Едно че трябва да се поразшири малко мястото за ниските азалии, че се гърчат и никой не знае за тях, пък и... градината изглежда по-добре, като се разкрива постепенно пред очите на наблюдателя, а не, когато е равна като тепсия и от един поглед всичко ти става ясно.
:twisted:
Аватар
Angelina_S

Мнениеот Алпина » 05 Сеп 2015, 17:55

В края на цъфтежа си цветовете на клематиса ми Clematis viticella Purpurea Plena Elegans се изродиха в това. Надявам се този ефект да не се запази догодина, преди повече ми харесваше. Всъщност почти съм сигурна, че няма да се запази, особено ако го орежа. :mrgreen:

Изображение

;
Оскар Уайлд
Аватар
Алпина

Мнениеот Angelina_S » 05 Фев 2017, 14:21

Алпина написа:
Ще се взема в ръце - догодина :mrgreen: Витицелите, макар и с дребен цвят, са много продължително цъфтящи, не се нападат от болести, не са необходими резитби. Но ще трябва и бъза да го оставиш да стане голям, за да му е опора по мярка на клематиса. Защото C. viticella доста по-бързо нараства в сравнение с едроцветните хибриди.

ПС: Всичко това го казвам, само защото знам размерите на градината ти и желанието ти да имаш от всичко. :twisted:

Има ли развитие този порив или? :twisted:
Аватар
Angelina_S

Мнениеот Алпина » 05 Фев 2017, 15:17

О, има, има :mrgreen: Но не е достойна за публика градината, особено пък взискателна wk: Понеже все нещо строим из двора, правим поливна инсталация, предстоят малко настилки. Но се вижда края на строителната част и остава само най-приятната. Много работим по въпроса. Тази година ще качвам снимки.

Ей, ама съм първосигнална, особено като чета по диагонал. Ти питаш за клематисчето. Значи - точно този клематис, по незнайна за мен причина, изкара един единствен жалък летораст и нямаше материал за вкорняване. Иначе щяхме да го направим. Миналата година вкоренихме доста Clematis montana Rubens и Clematis roguchii. Тая година, ако се развие по-добре, непременно ще го пробваме. Иначе, доста нестандартни и по принцип "трудни" за вкореняване видове вкоренихме миналата година - от чисто заинатяване :mrgreen:
Оскар Уайлд
Аватар
Алпина

Мнениеот Angelina_S » 05 Фев 2017, 21:02

Мхм, ще те дебна с тия клематиси.
И въобще с градината, независимо че се прикриваш зад разни оправдания. wk:
Аватар
Angelina_S

ПредишнаСледваща

Назад към Моите цветя, моята градина