Този форум използва бисквитки за правилното си функциониране. С присъствието си във форума вие се съгласявате с използването им.

ПРОЧЕТЕТЕ!

ПРОЧЕТЕТЕ!

Мнениеот zdravko089 » 05 Фев 2015, 00:19

Здравейте. Прочетох за подсладителите(захарин, аспартам, ацесолфам и др) (а аз МНОГО обичам сладко)и като прочетох sk: взе ми се акъла! И затова влязох в този форум и се регистрирах. Аз съм начинаещ градинар. И въпроса ми е става ли да отглеждам ягоди в съд (в стари тави например) но половината да раждат ягоди през зимата, а другите през лятото bg: . Но без разни химии и др! (знам че звуча малко смешно но ако има някакъв начин пишете wk: ) а ако не става с ягоди може да ми кажете друг вид плод който не расте на дърво (сигурно няма такъв) +h
zdravko089

Градина в: Добрич,България

Re: ПРОЧЕТЕТЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Мнениеот Алпина » 05 Фев 2015, 15:50

Има целогодишно раждащи сортове ягоди. Но за целта трябва да им осигурите оранжерийни условия - т.е. достатъчно топлина и светлина. Не знам доколко е възможно това в домашни условия. При всички положения, обаче, вкусът на зимните плодове няма да е съвсем същия както, ако са отгледани в сезона. Нито пък ще имат същата сладост. И не знам реколтата - зимната, доколко ще е богата, за да задоволи нуждата ви от плодове. Аз лично не съм отглеждала зимни ягоди, защото нямам условия за това. И не мога да дам изчерпателен съвет.
Всички ние сме добри хора, но не във всичко, не винаги и не с всеки.
Оскар Уайлд
Аватар
Алпина

Градина в: София

Re: ПРОЧЕТЕТЕ!

Мнениеот zdravko089 » 12 Фев 2015, 22:04

Ами аз мисля да ги отглеждам в една голяма стара тава отгоре покрита с найлон и
светлината ще бъде от диоди (диодите бъдат 2) имам нужните условия (условията са най-лесни)
Но най-трудното е да намеря къде ги продават тези ягоди tk: tk: tk:
Ако някой е от Добрич моля да ми каже място където ги продават!!!
Наистина имам много мерак за тези ягоди!!!
zdravko089

Градина в: Добрич,България

Re: ПРОЧЕТЕТЕ!

Мнениеот Алпина » 13 Фев 2015, 08:12

Има обяви в нета за такива ягоди, но са от хора, пласиращи продукцията си на едро. Ще търсите ремонтантни или целогодишно раждащи ягоди. Не може да няма пролетен пазар на разсади на зеленчуци и плодове в Добрич. Или пък може да си ги набавите от някой, който ги отглежда в градината си. После те пускат ластари и сами се размножават.
Всички ние сме добри хора, но не във всичко, не винаги и не с всеки.
Оскар Уайлд
Аватар
Алпина

Градина в: София

Назад към Добре дошли