Този форум използва бисквитки за правилното си функциониране. С присъствието си във форума вие се съгласявате с използването им.

Re: Борове с ядливи семена, Кедрови борове

Мнениеот getzbg » 25 Дек 2019, 10:56

Здравейте, знаете ли дали и къде в страната могат да се намерят растения от Корейски бор (Pinus koraiensis), Колорадски бор/ пиния (Pinus edulis) и други интересни ядливи видове? При мен не е подходящо за средиземноморска пиния, за момента имам няколко сибирски борчета. Преди години бях купил пакет със семена от корейски борчета, но го загубих и сега ми се иска да взема нещо готово :) Благодаря.
getzbg

Градина в: планината

Мнениеот Стефан » 25 Дек 2019, 22:35

Здравейте! Имам неуспешен опит с кедровия бор, а също и с корейския. Постоянно ми загиват, вероятно не мога да им налучкам почвата. В момента имам само 3 пинии, едногодишни фиданки, които кътам в полиетиленова оранжерия. На открито тук при мен едва ли биха оцеляли.
Аватар
Стефан

Мнениеот getzbg » 26 Дек 2019, 10:32

Т.е. ги продавате/разменяте, или?
getzbg

Мнениеот Стефан » 27 Дек 2019, 07:59

Да, на практика са ми за продажба. Но това може да стане през пролетта - след март месец.
Аватар
Стефан

Мнениеот getzbg » 27 Дек 2019, 13:41

Вие в Зелена пролет ли работите или друг разсадник? Ако е друг, може ли адрес да разгледам асортимента?
getzbg

Мнениеот Стефан » 31 Дек 2019, 08:07

В "Зелена пролет". На практика в асортимента включваме видове от които имаме някакво по-сериозно количество. При количества от 1 - 2, или 5 бройки, не си правим труда да ги записваме. Разчитаме, че растенията рано или късно ще си намерят купувачите. Това е пасивен маркетинг, ама какво да правиш, агресивният маркетинг е досаден за клиентите. Съвет към всички клиенти : когато търсите някое растение, просто попитайте при нас. Не твърдя, че имаме всичко, но пък има растения, които само при нас може да намерите.
Аватар
Стефан

Мнениеот getzbg » 31 Дек 2019, 21:38

Супер, от много време гледам асортимента и си правя списък, но там е работата, че не търся нищо специфично в момента, освен горепосочените борчета. Като правило се интересувам от всякакви растения, които освен чиста декоративност притежават и някаква функционалност, с фокус върху етерично-маслените и лечебни такива :)

едит : ето сега всъщност се сещам, че търся нещо специфично, което би следвало да е от вашата компетенция : Arnica montana.
getzbg

Мнениеот Стефан » 01 Яну 2020, 21:41

От "екзотичните" лечебни растения предлагаме ашваганда (Withania somnifera), Gynostemma pentaphyllum, Rhodiola rozea, Aloysia citriodora - лимонова върбинка. Тази година може да предлагаме елеутерокок.
Аватар
Стефан

Мнениеот getzbg » 01 Яну 2020, 22:03

Да, благодаря, като мина покрай вас ще се възползвам от наличностите. А Арниката не е екзотична - има единични бройки и в Рила, и в Пирин...
getzbg

Мнениеот Стефан » 01 Яну 2020, 23:36

Да, знам за арниката. Имаме неуспешни опити с отглеждането й. Може би на тази надморска височина не й харесва. Семена се поръчват лесно от Германия, поникват, но по-нататък като ги засадим в саксии и започват да загиват. Възможно е да бъркаме и с почвата, а може би сухата жега през лятото ги убива.
Аватар
Стефан

ПредишнаСледваща

Назад към Иглолистни дървета и храсти